Izdelava in uporaba kompostnih preparatov (Michael Limmer)

25okt2014

Izdelava in uporaba kompostnih preparatov (Michael Limmer)

  • Objavil N. H.
  • 1 Značke
  • 0 komentarjev

Biodinamika je najstarejša sonaravna metoda kmetovanja in vrtnarjenja, ki upošteva visoke norme ekološke metode obdelave zemlje. Je neposredno vezana na naravne vplive iz vesolja na Zemljo. Slehernemu, ki mu postane   biodinamika način življenja, je cilj najti povezavo z bistvom biodinamike in svojim bistvom razumevanja le te. Pot, kako doseči tak cilj razumevanja, pa je odvisna od posameznika. Pri svojem delu naleti na veliko vprašanj, do odgovorov pa lahko pride samo z delom in izkušnjami.

 

Srpasta motika

Srpasta motika je nepogrešljiv kos orodja pri ročni obdelavi zemlje na naših vrtovih in njivicah.

 

Svoje izkušnje pri svojem  udejstvovanju v biodinamiki je z nami delil  Michael Limmer, ki je za Društvo Ajda Koroška izvedel predavanje v Dvocu Bukovje. V dopoldanskem delu se je predavatelj na osnovi naših vprašanj, ki smo mu jih postavili vnaprej, osredotočil na rodovitnost tal, kompostiranju in prepoznavanju napak pri obdelavi in pripravi tal in kako le te odpraviti. V popoldanskem delu pa je sledil praktičen prikaz izdelave kompostnega kupa in kako se lotiti zelenega gnojenja na naših vrtovih in njivicah.

 

Naslovna slika

 

Predavanje je simultano prevajal Dr. Matjaž Turinek. V celoti ga lahko poslušate tukaj:

 

 

 

Prenesite predavanje: Michael Limer v Dvorcu Bukovje

 

 

 

Prispevek pripravila: Nuša Hamler

Fotografije: Nuša Hamler