4. srečanje otrok, staršev in mentorjev vrtov na šolah in vrtcih Koroške

03okt2017

4. srečanje otrok, staršev in mentorjev vrtov na šolah in vrtcih Koroške

  • Objavil N.H.
  • 1 Značke
  • 0 komentarjev

Osnovna šola Muta je bila 21. 9. 2017 organizatorka zaključnega srečanja otrok, staršev in mentorjev vrtov na šolah in vrtcih Koroške. Srečanja se je udeležilo 8 sodelujočih osnovnih šol.

 

Uvodna prireditev s kratkim kulturnim programom, pri katerem so sodelovali učenci OŠ in OŠPP Muta je potekala na našem šolskem vrtu. Po programu so se učenci razporedili v delavnice, kjer so izdelovali vrečke za začimbe, jesenske šopke, lesene gajbice in domačo vegeto. Potekala je tudi demonstracija saditve drevesa in izdelave ter postavljanja kompostnika.

 

Mentorji in ostali gostje so med tem časom poslušali strokovno predavanje o pomenu biodinamike pod vodstvom gospe Nuše Hamler. Spregovorila je o skladiščenju jesensko-zimskih pridelkov, BD pripravi vrta na jesen/zimo, pomenu sezonske vrtnine za zdravje ljudi.

 

Po predavanju in delavnicah je sledil ogled razstave nastalih izdelkov in pogostitev z domačimi dobrotami  v jedilnici naše šole.

 

 

Mentorica: Tončka Merčnik